- KNIHOVNICKÁ LEKCE - Povídání o knihovně: K čemu slouží knihovna – jak to v ní chodí – co můžeme najít v knížkách a jak se mezi nimi neztratit. Seznámíte se s knihovnou pomocí knihovnické lekce a dozvíte se mnohem víc, než jen to, kde najít oblíbenou knihu.
- VEČERNÍČEK - Každý má rád Večerníček. Beseda pro malé i velké. Večerníček od minulosti po současnost. Povídání o večerníčkových hrdinech spojené se čtením pohádek.
- BU BU BU STRAŠIDEL SE NEBOJÍME - Povídání o pohádkách, pohádkových postavách, kreslení a hraní. Jaké jsou pohádkové bytosti? My známe i strašidla a popletené pohádky.
- LIDOVÉ A AUTORSKÉ POHÁDKY - Sběratelé národních pohádek/Autoři českých pohádek B. Němcová, K. J. Erben, bratři Grimmové/ K. Čapek, J. Čapek, V. Čtvrtek, J. Lada, M. Macourek aj. Jaký je rozdíl mezi lidovou a autorskou pohádkou? Vznik pohádek, hlavní znaky, rozdíly i hádanky.
- DOBRODRUŽSTVÍ V KNIHOVNĚ - Čtení z knihy Zuzany Pomykalové Záhada prázdné zvonice. Dobrodružná cesta malého Matyáše po stopách zloděje zvonů. Čtení, hádání a kreslení.
- VELIKONOCE - Pranostiky, zvyky a obyčeje. Povídání o Velikonocích a proměnách v přírodě.
- VÁNOCE - Zima a vánoční čas. Povídání o Vánocích, jaké zvyky dodržujeme a co znamenají. Čtení vánočních pohádek i nahlédnutí do různých zemí.
- KAREL IV. - Dobrodružná cesta životem císaře a krále Karla IV. Žáci si jednoduchou a nenásilnou formou osvojí poznatky o životě Karla IV.
- POVĚSTI ALOISE JIRÁSKA - Znáte české pověsti? Víte, kdo je napsal? Staré pověsti české a jejich hrdinové. Povídání, čtení a úkoly pro chytré hlavičky.
- PRAŽSKÉ POVĚSTI - Každé místečko ve staré Praze se snoubí s nějakou pověstí nebo legendou. Pojďme spolu prozkoumat její tajemství, i když pouze v knížkách. Tajemné příběhy, čtení i malování. Jen pro odvážné.
NOVINKY
- SPEJBL A HURVÍNEK
- PINĎA, BOBÍK, MYŠPULÍN A FIFINKA: KAMARÁDI Z ČTYŘLÍSTKU
- NAUČNÁ LITERATURA NEBO BELETRIE
Po domluvě s knihovníkem je možné připravit i další zajímavé besedy.
Objednání besed
Bc. Markéta Sedláčková